Maxikoloběžka

Maxikoloběžka s názvem Motus Tremendus II (Strašlivý pohyb II) je jednou z největších koloběžek u nás. Je určena pro šest osob a může být osvěžující novinkou na vašich akcích. Je s úspěchem využívána především jako atrakce pro děti, které se mohou svézt se zkušenou posádkou. Lze ji využít i pro stmelení malých kolektivů do 6 osob, popř. i větších, kdy se posádka střídá v doprovodném vozidle. Jízda na maxikoloběžce v sobě zahrnuje adrenalin, legraci i nový způsob aktivního pohybu. Někteří fyzioterapeuti doporučují jízdu na koloběžce jako vynikající způsob rehabilitace bederních zádových partií.

Technické parametry
Nosný ocelový žebřinový rám, standardní osvětlení pro jednostopá vozidla, hydraulické kotoučové brzdy, duralová řidítka, nosič na zavazadla, stožár s reproduktorem. Palubní deska obsahuje tachometr, voltmetr, počítač (cyklocomputer) a ovládací prvky zvukové aparatury. Řidič má k dispozici interkom s reproduktorem vzadu na stěžni, který plní důležitou funkci synchronizace. Vzhledem k tomu, že sudí členové se odráží levou a liší členové pravou nohou, řidič přes interkom dává povel k vystřídání nohou, popř. udává rychlost odrážení. Do zvukového okruhu lze vřadit hudební přehrávač. Délka koloběžky činí úctyhodných 6,1 metru, nejvyšší dosažená rychlost je 85 km/h. Za den lze absolvovat až 60 km, koloběžka zvládne i kopcovitý terén (pokud máte sílu na tlačení). Údržba je spojena s dobíjením baterie a huštěním kol.

Ceník

Účast maxikoloběžky na akci (vč. základní posádky 4 osoby) od 3.000 Kč dle typu akce
Doprava na akci 12 Kč/km
Zápůjčka na celodenní výlet či expedici dohodou

Doprava na akci v Brně zdarma. Delší transport vyžaduje demontáž a přepravu speciálním přívěsem. Cena za účast na akci se může po domluvě lišit dle charakteru a délky akce.